Archive for: December 2024

З 12 грудня до 9 лютого 2025 у Музеї сучасного мистецтва України триватиме виставка “Мистецькі мадригали Юрія Луцкевича”

UKR / ENG / RU

Виставка “Мистецькі мадригали Юрія Луцкевича” відкрилася у Музей сучасного мистецтва України / Museum of Modern Art of Ukraine, присвячена 90-річчю від дня народження одного з найяскравіших представників українського необароко другої половини ХХ століття.

З 12 грудня до 9 лютого 2025 у Музеї сучасного мистецтва України триватиме виставка "Мистецькі мадригали Юрія Луцкевича"Юрій Луцкевич — художник, який відчув мистецтво як гармонію життя. Ви побачите роботи надзвичайно обдарованого і абсолютно вільного художника, майже все життя якого припало на радянський період. подробиці…

20.12.2024 — 25.01.2025 у великій залі галереї сучасного мистецтва Imagine Point триватиме виставка CONTEMPORARY ICON

UKR / ENG / RU

20 грудня 2024 р. 25січня 2025 р.

CONTEMPORARY ICON

Виставка творів із колекції галереї

 

20.12.2024 — 25.01.2025 у великій залі галереї сучасного мистецтва Imagine Point триватиме виставка CONTEMPORARY ICON.

В експозиції представлені роботи із колекції галереї, що виглядають і сприймаються як сучасна (contemporary) ікона, викликаючи прямі або опосередковані асоціації.

20.12.2024 — 25.01.2025 у великій залі галереї сучасного мистецтва Imagine Point триватиме виставка CONTEMPORARY ICONСамо слово “ікона” має грецьке походження і в перекладі означає “образ”, “зображення”, “картина”.

У християнстві це поняття закріпилося саме за предметами культу — живописними, мозаїчними або рельєфними зображеннями персонажів та подій священної та церковної історії.

Теологи давнини так пояснювали функції ікони, яка в українській традиції достатньо рано почала тяжіти до світської картини і називатися “образом”: “Що слово повідомляє через слух, то живопис показує мовчки через зображення”.

Власне, це визначення можна застосувати до образотворчого мистецтва всіх часів, напрямів і стилів, а щодо самого поняття образу, то він у мистецтві ключовий, бо є формою мислення, пізнання дійсності й одночасно її оцінкою. Такою, яка виражає ставлення художника до світу та становить собою, за Гегелем, єдність емоційно-чуттєвого і раціонального. подробиці…